Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Kolejny wzrost sprzedaży w SAP

Niemiecki pionier w dziedzinie oprogramowania SAP w ostatnim kwartale ubiegłego roku zanotował wzrost sprzedaży o 12% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dobre wyniki lider na rynku systemów ERP zawdzięcza przede wszystkim dużym wpływom ze sprzedaży nowego systemu opartego na technologii In–memory–SAP HANA.

Dostępne w chwili obecnej wyniki finansowe wskazują, że w IV kwartale 2012 roku zanotowano wzrost wpływów ze sprzedaży systemów dla firm. Wynik jaki osiągnął niemiecki koncern był o ok. 9% wyższy w porównaniu z analogicznym okresem z roku ubiegłego i wyniósł ok. 1,94 mld USD. Natomiast korzyści wynikające ze sprzedaży usług związanych z oprogramowaniem dla firm SAP uzyskały wartość ponad 4,23 mld USD i były wyższe o 14 % niż przed rokiem.

SAP HANA jest najnowszym narzędziem niemieckiej korporacji. Główną zaletą oprogramowania jest dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich danych. Sprzedaż tego systemu w IV kwartale 2012 roku przekroczyła najśmielsze oczekiwania koncernu, a wpływy ze sprzedaży wyniosły 390 mln USD. SAP Business One w połączeniu z HANA stał się rozbudowanym , a jednocześnie intuicyjnym narzędziem do analizy i raportowania.

Wyniki osiągnięte przez SAP pokrywają się z zainteresowaniem występującym na rynku rozwiązań biznesowych. Potwierdzeniem mogą być dochody ze sprzedaży SAP HANA oraz usług opartych na modelu cloud computing i narzędzi mobilnych, które wyniosły kolejno 890 mln USD oraz 222 mln USD.

Region Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki zanotował wzrost sprzedaży o 10% w porównaniu do roku 2011. Niemiecki koncern zapowiedział publikację całego raportu finansowego w przyszłym tygodniu.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również