Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Ponad 100 pracowników Grupy Bruno Tassi z SAP Business One

Grupa Bruno Tassi, będąca największym dystrybutorem mięsa, wędlin i drobiu, postanowiła w swoich oddziałach wdrożyć system ERP, SAP Business One. Prócz prowadzenia standardowych działalności, jak: sprzedaż, księgowość czy zarządzanie gospodarką magazynową, projekt obejmie wprowadzenie innowacyjnych technologii logistycznych w oparciu o terminale wagowe, wymianę dokumentów drogą elektroniczną EDI oraz zarządzanie flotą aut. Partnerem wdrożeniowym jest doświadczona firma SUPREMIS Sp. z o.o. – pierwszy w Polsce Złoty Partner SAP.

Grupa Bruno Tassi to obecnie największy ogólnopolski dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu, który codziennie, poprzez sieć 25 hurtowni, zaopatruje zarówno pojedynczych odbiorców, jak i duże markety handlowe, nie zapominając o indywidualnych klientach. Ci ostatni mogą dokonać zakupu w punktach sprzedaży detalicznej. W skład Grupy Bruno Tassi wchodzi 6 spółek powiązanych kapitałowo, które realizują jednolitą politykę we wszystkich oddziałach. Grupa zaliczana jest do jednych z najstarszych przedsiębiorstw w branży, co jednak nie znaczy, że nie idzie z duchem czasu. Wręcz przeciwnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom partnerów biznesowych i klientów, Grupa postawiła na nowoczesny, zintegrowany system SAP Business One.

Unifikacja poprzez wdrożenie jednego systemu ERP

W oddziałach do tej pory wspierały nas nie zintegrowane z sobą oprogramowania dla firm: Symfonia, Raks, CDN OPT!MA księgowość program. Chcąc nadal prężnie rozwijać działalność i podnosić standard współpracy, zdecydowaliśmy się na unifikację i wdrożenie jednego, zintegrowanego systemu dedykowanemu małym i średnim przedsiębiorstwom” – tłumaczy Prezes Zarządu Filip Dworakowski.

SAP Business One wesprze oddziały w prowadzeniu księgowości, sprzedaży detalicznej, dystrybucji, zaopatrzeniu, zarządzaniu gospodarką magazynową oraz raportowaniu. Ten system ERP usprawni dodatkowo współpracę z sieciami handlowymi, logistykę i zarządzanie relacjami z kontrahentami (CRM).

Funkcjonalność specyficzna dla branży mięsnej

Jako dystrybutor mięsa, wędlin i drobiu o długoletnim doświadczeniu, Grupa Bruno Tassi nawiązała współpracę z sieciami handlowymi w Polsce. W celu usprawnienia współpracy, wdrożony zostanie standard wymiany dokumentów z sieciami handlowymi drogą elektroniczną EDI (ang. Electronic Data Interchange).

Najciekawszą jednak funkcjonalnością, która w branży mięsnej może przynieść wręcz nieocenione korzyści, jest wprowadzenie innowacyjnych technologii logistycznych, opartych o terminale wagowe i kody kreskowe.

Zarządzanie flotą 300 aut

Wszyscy klienci Grupy Bruno Tassi mogą liczyć na darmowy transport zamówionych produktów. Wyspecjalizowany tabor liczy 350 samochodów, wyposażonych w agregaty chłodnicze. Firma SUPREMIS – Złoty Partner SAP, zaproponowała autorskie rozwiązanie informatyczne SUPREMIS Flota. Aplikacja nie tylko przypomina o zbliżających się przeglądach, ewidencji przebiegów, itp. Wspiera w rozliczaniu samochodów, począwszy od automatycznego zaimportowania faktur z systemów bilingowych Lotos i BP, a następnie dane przesyła do systemu SAP Business One. Firma SUPREMIS, odpowiedzialna za wdrożenie, planuje uruchomić system SAP Business One w kolejnych oddziałach w przeciągu pół roku.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również