SAP Obsługa – wsparcie i rozwój oprogramowania SAP

Wsparcie klienta, często nazywane Serwisem, to funkcja która jest nieodłączną częścią cyklu życia produktu.

Dobrze i rzetelnie prowadzone, staje się, wspólnie z Rozwojem, towarzyszem każdego klienta i użytkownika. Dlatego też postanowiliśmy skorzystać z najlepszych praktyk związanych z realizacją prac serwisowych. Korzystamy z wskazówek, które przynosi biblioteka ITIL. Oznacza to, że w SUPREMIS powstała jedna, centralna jednostka odpowiedzialna za kontakt z naszymi klientami. SPOC (Single Point of Contact) to wysoce specjalizowany proces odpowiedzialny za wsparcie użytkowników w odpowiednim i transparentnym zgłaszaniu wszelkiego typu błędów oraz prac rozwojowych.

Zespół Wsparcia (Serwisu) to wydzielony zespół konsultantów i programistów. Korzystamy z systemu ticketowego, który umożliwia bieżące monitorowanie statusów każdego zgłoszenia. Wszystkie usługi serwisowe realizujemy na podstawie SLA. W przypadku, w którym klient nie ma określonych indywidualnych warunków dotyczących czasu reakcji czy czasów przywrócenia funkcjonowania, opracowaliśmy tzw. SLA podstawowe, zgodnie z którym deklarujemy oraz zobowiązujemy się do odpowiednich działań z uwzględnieniem zgłoszeń o różnych priorytetach. Priorytety, wstępnie określane przez klienta, odzwierciedlają rzeczywisty wpływ incydentu na system.

Indywidualnie ustalone parametry SLA

Realizowane przez nas usługi opieramy w głównej mierze na indywidualnie ustalanych parametrach SLA. W ramach tych Umów, określane są nie tylko wymagane czasy reakcji, ale również określamy wspólnie z klientem czasy przywrócenia funkcjonowania usług. Określamy także sytuacje, w których jesteśmy w stanie dostarczyć tzw. obejście czy tzw. rozwiązanie tymczasowe. Wdrożenie obejścia nakierowane jest na jak najszybsze przywrócenie realizacji wszystkich usług systemu a jednocześnie umożliwia zespołowi na znalezienie skutecznego i trwałego rozwiązania.

Proaktywne działania Wsparcia Klienta – serwis SAP

Działania reaktywne, jakim są właśnie reakcje na zdarzenia, nie wyczerpują wszystkich korzyści wynikających z świadczenia usług zgodnie z biblioteką ITIL. Działamy również proaktywnie. Aktywnie monitorujemy systemy naszych klientów pod kątem możliwości wystąpienia incydentów, szczegółowo analizujemy pojawiające się zgłoszenia. W przypadku zaobserwowania powtarzalności, podejmuje działania, które mają doprowadzić do wyeliminowania możliwości pojawienia się tych incydentów w przyszłości. Co więcej, ze względu na fakt, że liczba obsługiwanych systemów sukcesywnie rośnie, jesteśmy w stanie podejmować działania nie tylko w obrębie systemu jednego klienta, ale również działać w kontekście globalnym wszystkich naszych klientów.

Powyższe działania powodują, że nasze doświadczenie związane z realizacją usług wsparcie dla tak dużej ilości użytkowników SAP B1 umożliwia nam również bardzo ścisłą współpracę z SAP POLSKA. Oznacza to, że wszyscy nasi konsultanci i programiści mają bieżący dostęp do najnowszych wersji systemu, do szkoleń i konsultacji z twórcami oprogramowania.

Drobne prace rozwojowe

Zespół wsparcia to nie tylko działanie reaktywne i proaktywne w sytuacjach wystąpienia incydentu wpływającego na działanie systemu. To również zespół, który realizuje drobne prace rozwojowe. Drobne prace rozwojowe oznaczają wszelkie zmiany wynikające ze zmieniających się potrzeb i oczekiwań naszych klientów. To takie prace jak – modyfikacja wyglądu dokumentów księgowych, opracowanie dedykowanego raportu itd. Wszystkie te parce, realizowane przez dedykowany zespół, dostarczane są w jak najkrótszym czasie. Bo w przypadku usług wsparcia (serwisu) to właśnie szybkość reakcji oraz szybkość dostarczenia rozwiązania jest najistotniejszy.

Działaniami związanymi z większymi zmianami (przygotowanie np. rozwiązania do weryfikacji danych kontrahentów, czy rozwiązania e-sprawozdań) zajmuje się oddzielny zespół, zespół Rozwoju.

Rozwój oprogramowania SAP

Kto się nie rozwija, ten stoi w miejscu. Kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Każda firma w perspektywie czasu zachowuje się jak żywy organizm. Zmienia się, przekształca i ewoluuje. System, który często jest jej kręgosłupem, musi zachowywać się tak samo. Aby było to jednak możliwe potrzebne są odpowiednie zasoby.

W odpowiedzi na tego typu potrzeby powołane zostało Centrum Kompetencyjne Rozwoju. Jest to grupa osób wybranych spośród konsultantów, programistów oraz testerów zaangażowanych w procesy biznesowe, odpowiedzialnych za realizacje zleceń rozwojowych klientów. Ich celem jest wsparcie klientów w zmianach i wyzwaniach jakie stoją przed organizacją. Wykorzystując framework SCRUM dostarczane są klientom rozwiązania zgodne z ich oczekiwaniami, w rozsądnym czasie.

Zespół odpowiedzialny za rozwój skupia się na jakości dostarczanych rozwiązań. Źródłem pozyskiwania prac dla zespołu to najczęściej zmiany wymagane przez klienta oraz pojawiające się zmiany prawne (najczęściej w obszarze finansowo-księgowym. Prace realizowane są w odpowiednich cyklach, tzw. SPRINTACH. Staramy się, aby zakres prac wykonywanych w ramach każdego sprintu był jak najbardziej adekwatny do potrzeb naszych klientów.

Zespół Rozwojowy, to również bieżące wsparcie dla prac serwisowych. Tak jak w zespole Wsparcia zaangażowani są głównie konsultanci, tak w przypadku zespołu Rozwojowego są to w większości programiści.

Wszak rozwój powinien być przemyślany, planowany i realizowany w każdym aspekcie.

Korzyści dla klienta

Group

Szybkie reakcje na zdarzenia

Group

Monitorowanie systemów pod kątem możliwości wystąpienia incydentów

blank img
Group

Ścisła współpraca z SAP POLSKA

blank img
Group

Realizacja indywidualnych wymagań klienta

SAP HANA

Wysoka jakość dostarczanych usług

SAPHANA Niezależność

Doświadczenie i kompetencje konsultantów i programistów

Case study

Case study

Poznaj systemy SAP, które wdrażamy

Cena rozwiązań, które wdrażamy

Zarówno rozwiązanie SAP Business One jak i metodyka, a co za tym idzie odpowiedni Partner są kluczowe w osiągnięciu sukcesu projektu z równoczesnych zoptymalizowanie jego kosztu. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wdrożeniem systemu ERP SAP Business One zgodnie z metodyką zwinną – zapewniającą klientowi maksimum oszczędności oraz optymalny czas wdrożenia – zapraszamy do kontaktu. Możemy również przygotować ofertę, na którą składa się koszt zakupu licencji, wdrożenia systemu, opłaty abonamentowej, wsparcia powdrożeniowego. Skontaktuj się z nami i zapytaj o wersję demo i prezentację SAP Business One.

SAP Business One

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Korzystając z formularza kontaktowego lub za pośrednictwem czatu, skontaktuj się z nami i napisz, jakim systemem jesteś zainteresowany/na lub jaki problem chcesz rozwiązać.

–

KONTAKT Z KLIENTEM

W drugim kroku nasz opiekun klienta skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Dzięki temu lepiej poznamy Twoje potrzeby i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.

–

PREZENTACJA ROZWIĄZANIA

Przedstawiamy rozwiązanie skonfigurowane na potrzeby Twojej firmy i zachodzących w niej procesów. Podczas prezentacji najczęściej też uszczegóławiamy potrzebne funkcjonalności.

–

INDYWIDUALNA WYCENA

Mając pełną wiedzę przygotowujemy ofertę cenową zakupu i wdrożenia systemu oraz szczegółowo ją omawiamy.

Zainteresowało Cię dane rozwiązanie?

Napisz do nas