Dzielenie się wiedzą biznesową oraz produktową z naszymi Partnerami jest celem nadrzędnym długofalowej współpracy.
Nasi pracownicy zbudowali swoje wieloletnie doświadczenie wdrażając najpopularniejsze w Polsce systemy ERP. Ich doświadczenie z setek przeprowadzonych projektów globalnych przekładamy na wsparcie biznesu naszych Klientów. Uzupełnieniem wiedzy biznesowej są szerokie kompetencje techniczne oraz własne działy produkcji oprogramowania oraz technologii IT. Te kompetencje są stale rozwijane w ramach prowadzonych programów szkoleniowych i potwierdzone certyfikatami m.in. firm SAP oraz Microsoft.
Jako SUPREMIS, wiemy że wybór metodyki wdrożenia nie może być przypadkowy. Nie może być również podyktowany panującą modą. Dopiero analiza projektu wskazuje optymalną metodykę. W codziennej pracy projektowej wykorzystujemy różne metodyki wdrożenia dostosowane do konkretnych wymagań projektowych.
Podstawowymi metodykami wykorzystywanymi przy realizacji projektów są Accelerated SAP Implementation Program oraz metodyka dostosowywana wg standardów PMI. Podstawowymi założeniami jakie przyjmujemy, jest wdrożenie najlepszych praktyk biznesowych, wykorzystanie prekonfigurowanych rozwiązań, koncentracja wokół celów i zakresu projektu oraz rozwój naszych rozwiązań wraz z rozwojem naszych Klientów. Takie podejście pozwala na skrócenie czasu wdrożenia, a zarazem redukcję kosztów wdrożenia i obsługi powdrożeniowej.
Model eliminuje czynnik utraty ważności ustaleń projektowych z upływem czasu. Zmiana w tym modelu jest czymś naturalnym, co przyspiesza realizację projektu, pomaga dostosować bieżące priorytety i zapobiega marnotrawieniu budżetu na niepotrzebne funkcje.
Jako SUPREMIS, uważamy, że gdy podstawą projektu jest gotowy system dostosowywany do biznesu klienta, metodyka daje wymierne korzyści projektowe.
Działania podejmowane są etapami (sprintami) i z uwzględnieniem rzeczywistych priorytetów oraz bieżących doświadczeń użytkowników z wdrażanym systemem.
Efektem każdego kilkutygodniowego sprintu jest dostarczenie działającego fragmentu systemu, który może być na bieżąco testowany przez użytkowników końcowych. Daje to możliwość wprowadzania regularnych korekt rozwiązania zgodnie z pojawiającymi się na bieżąco potrzebami. Podejście zwinne daje również swobodę w sterowaniu budżetem oraz priorytetami zadań. Projekty są zazwyczaj rozliczane na zasadach Time & Material, dzięki czemu koszty ponoszone są związane wyłącznie z czasem i zasobami poświęconymi na wdrożenie.
Podsumowanie działań w takim modelu jest proste. Partner biznesowy płaci wyłącznie za to co jest najważniejsze, a rezultat pracy projektowej jest do osiągnięcia w krótkim czasie.
Na szczególną uwagę przedsiębiorstw zasługuje system ERP – SAP Business One, który z sukcesem wdrażamy tak w małych przedsiębiorstwach (instalacje dwustanowiskowe), jak i w dużych firmach produkcyjnych, posiadających wiele międzynarodowych oddziałów.
Takie zróżnicowanie użytkowników oprogramowania jest możliwe dzięki połączeniu niskich cen licencji w stosunku do oferowanej funkcjonalności oraz kompletnych procedur wdrożenia i opracowanej przez nas funkcjonalności. W zależności od potrzeb Klienta oferujemy oprogramowanie SAP dla firm – Business One w wersji STI – już skonfigurowany pod kątem branży i wielkości firmy lub przeprowadzamy wdrożenie mające na celu dostosowanie SAP Business One pod nawet najbardziej wygórowane i specyficzne potrzeby. Jako partner SAP prowadzimy wdrożenia obejmujące system SAP Business One w zakresie typowych procesów wspierających sprzedaż, zakup (w tym MRP), zarządzanie relacjami z klientami (CRM), obsługę magazynu, produkcję, finanse i księgowość, zarządzanie nieruchomościami, zasobami ludzkimi etc.
Specyfika niektórych procesów i branż wymaga zastosowania rozwiązań specjalistycznych, aktywnie prowadzony Product Management na potrzeby naszych Klientów oraz doświadczenia branżowe pozwoliły nam na zaoferowanie rozwiązań specjalistycznych liderów rynkowych i własnych dla małych i średnich firm w zakresie:
Zarysowane powyżej podejście biznesowe pozwoliło zaoferować kompleksowe rozwiązania dla projektów branżowych, które stanowią unikalną kompilację wiedzy i funkcjonalności. Wdrożenia SAP przeprowadzamy w ramach projektów branżowych:
Solidny fundament rozwoju biznesu
Inwestuj więcej w innowacje
Upraszczaj implementację
Przejmujący pełną odpowiedzialność za technologię i rozwiązania wspierające Twój biznes
Świadczący długofalowe wsparcie
Z dużym zapleczem kompetencji i doświadczenia projektowego
Robotyzacja i digitalizacja procesów produkcji oraz pozostałych związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw była dla nas niezmiennie istotna. Wdrożenie SAP Business One rozszerzonego o dodatkowe funkcjonalności produkcyjne oraz integracje pozwala nam na podążanie za naszą wizją rozwoju procesów oraz utrzymanie pozycji lidera.
Tomasz Zakrzewski, Managing Director CFO, voestalpine Signaling Poland
Miesięcznie przetwarzamy zamówienia kilku tysięcy klientów. Ta ogromna ilość informacji wymaga niezawodnego wsparcia informatycznego. SAP Business One świetnie sobie radzi z tym zadaniem.
Tomasz Sznajder, Prezes Zarządu Prima Gran
Szukaliśmy programu finansowo-księgowego klasy ERP, który sprostałby wymaganiom międzynarodowej grupy kapitałowej składającej się z wielu spółek w różnych zakątkach świata. System ten miał zapewnić sprawną obsługę wielu walut i wersji językowych, a także umożliwić sporządzanie skonsolidowanych sprawozdań.
Izabella Nalewajek, Head of Group Accounting, G2A.COM
Chcieliśmy poprawić działanie systemu księgowego, jak również wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów, w tym zatwierdzanie umów w systemie czy generowanie raportów. Dlatego zdecydowaliśmy się na SAP Business One.
Cezary Waszkiewicz, Financial Manager, Adgar Poland
Nasz poprzedni system nie nadążał za naszymi potrzebami, co prowadziło do niezgodności w księgach. Eksport oraz import był również bardzo ograniczony, co utrudniało nam wszelkie raportowania oraz automatyzacje procesów. Firma SUPREMIS zaoferowała najkorzystniejszą cenę wdrożenia SAP Business One, jak i opłat licencyjnych.
Jakub Pach, Group Financial Controller, Virgin Mobile Polska
Szukaliśmy rozwiązania, które w sposób zintegrowany pomoże nam w zarządzaniu firmą. Ważna z naszej perspektywy była marka i zaufanie do produktu, dlatego wybór padł na SAP Business One.
Leszek Sierpiński, Dyrektor Operacyjny, Ayala S.A.
Potrzebowaliśmy systemu, który pozwoli na wyeliminowanie błędów w dostawach, przy jednoczesnym skróceniu terminów realizacji zleceń, tak aby podnieść poziom obsługi klienta. SAP Business One wspiera nas w tych działaniach.
Artur Przyłęcki, Specjalista ds. logistyki, Barilla Poland Sp. z o.o.
Zdecydowaliśmy się na wybór systemu SAP Business One ze względu na jego elastyczność, przejrzystość i możliwość dopasowania do procesów biznesowych, jakie występują w naszej firmie. Nie bez znaczenia był także fakt, że obsługa systemu jest intuicyjna, więc nasi pracownicy nie musieli przechodzić dodatkowych, specjalistycznych szkoleń.
Bartosz Ignaczewski, CEO, BISAN Sp. z o.o.
Szukaliśmy stabilnego i dużego partnera wdrożeniowego z odpowiednim poziomem kompetencji i dużym doświadczeniem wdrożeniowym. Ważna była także otwartość na wdrożenia najnowszych mechanizmów w samym produkcie np. wykorzystanie bazy HANA i architektury wysokiej dostępności.
Paweł Cąkała, IT Manager, GTV Poland
Firma SUPREMIS pomogła nam zdefiniować nasze potrzeby i sprawnie przeprowadziła proces wdrożenia.
Dariusz Binkowski, Klasmann-Deilmann Polska Sp. z o.o.
Zdecydowaliśmy się na wdrożenie wielooddziałowej wersji SAP Business One wspólnie z firmą SUPREMIS, ze względu na dobre doświadczenia współpracy. System Property Management, z którego korzystamy, oferuje najwięcej funkcjonalności, w stosunku do konkurencyjnych produktów.
Hubert Pastuszak, Financial Analyst, London & Cambridge Properties
Bardzo ważne w podjęciu decyzji o wyborze produktu firmy SAP była rozpoznawalność marki oraz zapewnienie, że program odzwierciedli procesy biznesowe i zarządcze jakie występują w przedsiębiorstwie, w sposób scentralizowany.
Michał Strycharski, MCKB Sp. z o.o.
Na wybór SAP Business One zdecydowaliśmy się z uwagi na możliwość lepszego dostosowania systemu do specyfiki i rozmiarów przedsiębiorstwa, w porównaniu do dotychczas stosowanego programu ERP. Istotnym czynnikiem przy wyborze była również wysoka efektywność kosztowa, rozumiana jako relacja ceny do możliwości, oferowanych przez ten system.
Paweł Zastawny, Dyrektor Finansowy, Trinac Polska Sp. z o.o.
We process orders of several thousand customers every month. This huge amount of information requires reliable IT support. SAP Business One copes well with this task.
Tomasz Sznajder, President of the Management Board of Primagran
We were looking for an ERP-class financial and accounting program that would meet the requirements of an international capital group consisting of many companies in various parts of the world. This system was to ensure efficient handling of multiple currencies and language versions, and to enable the preparation of consolidated reports.
We wanted to improve the operation of the accounting system, as well as implement electronic document circulation, including approving contracts in the system or generating reports. That is why we decided on SAP Business One.
Elastyczny i przystępny cenowo SAP Business One (SAP B1) – Elastyczny i przystępny lub tradycyjnie dla małych i średnich firm. Dla jeszcze większej elastyczności korzystania dostępny przez przeglądarkę w pełnej funkcjonalności.
Zarządzaj całym biznesem przy pomocy jednego systemu ERP opartego w pełni w chmurze. Idealnie rozwiązanie dla średnich i dużych firm oraz lokalnych instytucji sektora publicznego.
Nowoczesny system ERP do zarządzania zasobami dużych przedsiębiorstw. SAP S/4HANA Cloud korzysta z zaawansowanych technologii jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe czy zaawansowane analizy. Dzięki wykorzystaniu modelu danych in-memory SAP HANA Cloud, wszelkie operacje wykonywane są w pamięci operacyjnej, co znacznie przyspiesza generowanie wszelkich analiz i prognoz, a to z kolei ułatwia i uwiarygadnia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.
Potężne narzędzie do analiz predykcyjnych, planowania i budżetowania. Umożliwia podpięcie wielu źródeł danych i tworzenie modeli planowania, z których tworzone są analizy i wizualizacje “co jeśli”.
Rozbudowane narzędzie przeznaczone do zarządzania kapitałem ludzkim. SAP SuccessFactors jest rozbudowanym narzędziem przeznaczonym do zarządzania kapitałem ludzkim (Human Capital Management), dostępnym w modelu SaaS (Software as a Service), czyli w chmurze.
Elastyczne inteligentne rozwiązanie POS dla obsługi punktów sprzedaży, dzięki któremu zdigitalizujesz swoją działalność w zakresie sportu, rozrywki, handlu detalicznego, gastronomii, żywności i napojów.
Zarówno rozwiązanie SAP Business One jak i metodyka, a co za tym idzie odpowiedni Partner są kluczowe w osiągnięciu sukcesu projektu z równoczesnych zoptymalizowanie jego kosztu. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wdrożeniem systemu ERP SAP Business One zgodnie z metodyką zwinną – zapewniającą klientowi maksimum oszczędności oraz optymalny czas wdrożenia – zapraszamy do kontaktu. Możemy również przygotować ofertę, na którą składa się koszt zakupu licencji, wdrożenia systemu, opłaty abonamentowej, wsparcia powdrożeniowego. Skontaktuj się z nami i zapytaj o wersję demo i prezentację SAP Business One.
Korzystając z formularza kontaktowego lub za pośrednictwem czatu, skontaktuj się z nami i napisz, jakim systemem jesteś zainteresowany/na lub jaki problem chcesz rozwiązać.
W drugim kroku nasz opiekun klienta skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów. Dzięki temu lepiej poznamy Twoje potrzeby i dobierzemy odpowiednie rozwiązanie.
Przedstawiamy rozwiązanie skonfigurowane na potrzeby Twojej firmy i zachodzących w niej procesów. Podczas prezentacji najczęściej też uszczegóławiamy potrzebne funkcjonalności.
Mając pełną wiedzę przygotowujemy ofertę cenową zakupu i wdrożenia systemu oraz szczegółowo ją omawiamy.
System ERP w chmurze stanowi świetną propozycję głównie dla małych i średnich firm. Takie przedsiębiorstwa zazwyczaj nie mają własnej infrastruktury IT, w związku z czym pomocne okazuje się dla nich korzystanie z ERP cloud. System nie wymaga bowiem dużych nakładów na początku, co jest jego zaletą. Natomiast większe firmy w większości mają zaawansowaną infrastrukturę IT, co jednak nie oznacza, że nie mogą decydować się na program ERP w chmurze. Ciekawym sposobem okazuje się wdrażanie systemu ERP w modelu hybrydowym. Dzięki temu niektóre procesy można realizować z wykorzystaniem lokalnych serwerów, a inne przenieść do chmury.
Dużą zaletę systemu SAP w chmurze stanowi nieograniczona skalowalność. Program umożliwia sterowanie parametrami wydajnościowymi wtedy, kiedy pojawia się taka potrzeba. Możliwe jest również zaprogramowanie wydajności w konkretnych dniach. SAP cloud jest chętnie stosowany w firmach, zajmujących się produkcją. Program służy m.in. do podnoszenia wydajności maszyn wirtualnych w określonym czasie. Wszystko odbywa się zgodnie z potrzebami cyklu produkcyjnego, co jest szczególnie istotne dla przedsiębiorstwa. Dzięki skalowalności firmy mogą płacić jedynie za wykorzystane zasoby. Oprogramowanie ERP w chmurze wiąże się z dużą oszczędnością.
Oferowany serwis SAP zapewnia, że każdy klient korzystający z naszych usług, może liczyć na szybkie i profesjonalne wsparcie. Na bieżąco staramy się rozwiązywać wszystkie problemy, udzielając rad i podpowiadając, co w danej sytuacji najlepiej zrobić. Zapewniamy szybką reakcję na wszystkie zdarzenia, ponieważ zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze. Staramy się działać sprawnie, aby nikt nie musiał czekać z obsługą. Zdajemy sobie sprawę, co oznacza przestój w firmie, dlatego nie pozwalamy na to w przypadku naszych klientów.
Prowadzony serwis SAP zajmuje się m.in. monitorowaniem systemów, co umożliwia szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości. Jest to bardzo ważne dla wszystkich osób, prowadzących własne biznesy.
Program kadrowy SAP to specjalne narzędzie przygotowane w celu kierowania różnymi działaniami dotyczącymi zasobów ludzkich. Zapewnia ono możliwość prowadzenia ewidencji pracowników, uwzględniając ich podział na grupy. Ponadto system umożliwia kierowanie ewidencją umów, a także struktury danych kadrowych. SAP księgowość to idealna propozycja dla firm, którym zależy na łatwym i sprawnym planowaniu ruchów związanych z kadrami. Inwestowanie w szkolenia pracowników może okazać się bardzo korzystne dla przedsiębiorstwa, ponieważ takie działanie przekłada się na osiąganie wysokich wyników. Na uwagę zasługuje m.in. oprogramowanie kadrowo-płacowe R2Płatnik. Umożliwia prowadzenie kadr, naliczanie wynagrodzenia oraz dokonywania automatycznych rozliczeń z odpowiednimi instytucjami. To narzędzie jest zintegrowane z SAP Business One, czyli systemem ERP odpowiednim dla małych i średnich firm. Na uwagę zasługuje również SAP SuccessFactors, wyjątkowo rozbudowane narzędzie służące głównie do zarządzania kapitałem ludzkim w chmurze.
Certyfikowane i w pełni zintegrowane rozszerzeniem systemu SAP autorstwa SUPREMIS– Property Management to świetna propozycja dla wielu firm. Mogą z niej korzystać przedsiębiorstwa działające w różnych branżach. Doskonale sprawdza się bowiem w przypadku m.in. banków, sieci handlowych, stacji paliw czy przedsiębiorstw produkcji przemysłowej. Taka opcja polecana jest zarówno firmom działającym we własnej, jak i wynajmowanej nieruchomości. Zarządzanie nieruchomościami SAP umożliwia kontrolowanie całego majątku. Takie działania polegają przede wszystkim na ograniczaniu kosztów funkcjonowania, które dotyczą utrzymywania nieruchomości. Ponadto umożliwiają ocenę rentowności wszystkich placówek, co również jest bardzo istotne.
Istnieje kilka sposobów wdrożenia SAP. Możliwe jest również zastosowanie własnej metody, z wykorzystaniem powszechnie używanych standardów dotyczących zarządzania projektami. Najczęściej jednak stosowane jest jedno z dwóch schematów postępowania. Podejście tradycyjne polega na przygotowaniu funkcjonalności, która jest planowana w ramach realizowanego projektu. Natomiast podejście określane jako bliskie filozofii Agile mówi o przygotowaniu i uruchomieniu następnych grupy funkcji.
Wdrożenie SAP następuje etapami. Najpierw ma miejsce wstępna analiza przedwdrożeniowa, następnie przygotowanie:
Dopiero później odbywają się szkolenia użytkowników. Na sam koniec następuje start produkcyjny, czyli rozpoczyna się praca w ramach nowego systemu.
Napisz do nas