Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

Co to jest SAP ERP i który program SAP ERP wybrać

Oprogramowanie SAP ERP to jeden z najpopularniejszych systemów wspomagających przedsiębiorstwa, który służy do zarządzania jej zasobami. Coraz częściej system ten oparty jest na rozwiązaniach chmurowych i korzysta z bazy danych SAP HANA, co gwarantuje w zasadzie bezawaryjną obsługę i szybką wymianę danych.

Programy SAP ERP dla firm

SAP ERP jest to ogólne określenie stosowane często do wskazania oprogramowania dla firm niemieckiego producenta SAP. Aktualnie do grona rodziny programów ERP firmy SAP zaliczają się kolejno SAP Business One, SAP Business ByDesign, SAP S/4HANA Cloud. Pierwszy z wymienionych, to system ERP dedykowany firmom małym i średnim. Kolejny doskonale sprawdzi się w rozwijających się firmach średnich i dużych. Ostatnie rozwiązanie SAP, to wybór dla dużych przedsiębiorstw z wieloma rozbudowanymi procesami. Głównym zadaniem systemów ERP jest wsparcie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa w celu poprawienia wydajności zachodzących procesów. Stanowią one główny filar w oprogramowaniu dla firm i integrują się z innymi rozwiązaniami, które rozszerzają ich funkcjonalności.

Wykorzystywanie systemów klasy ERP ma na celu usprawnienie funkcjonowania wielu obszarów przedsiębiorstwa, takich jak produkcja, sprzedaż, logistyka, finanse, obsługa klienta, czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Integracja systemów IT przyczynia się do wzrostu efektywności procesów gospodarczych, usprawnienia działań związanych z gromadzeniem i przetwarzaniem informacji oraz doskonalenia procesów produkcyjnych i logistycznych, a więc polepszenia wszystkich procesów biznesowych w przedsiębiorstwie.
Rozwiązania SAP są najczęściej wybierane w Polsce jako systemem klasy ERP, a pozycję lidera firma SAP utrzymuje już od wielu lat. Aktualnie udział oprogramowania SAP w rynku rozwiązań IT dla biznesu w Polsce wynosi 40%.

SAP Business One – elastyczny, dostępny i powszechny system klasy ERP dla rozwijających się małych i średnich firm

SAP Business One to oprogramowanie dla firm, które umożliwia zarządzanie zasobami firmy, poprzez optymalizację procesów, ich digitalizację oraz koordynowanie działań każdego działu w przedsiębiorstwie. System ERP SAP Business One (SAP B1) poprawia warunki pracy, zwiększa jej wydajność, a także dostarcza potrzebne analizy, które często są podstawą do podejmowania kluczowych decyzji strategicznych.

Rozwiązanie SAP B1, obecne jest w 44 państwach w 28 wersjach językowych. Wdrożone zostało już w ponad 60 tyś. firm na świecie. Jest to bez wątpienia najbardziej popularne oprogramowanie klasy ERP dla małych i średnich firm także w Polsce.

Wybierając oprogramowanie SAP Business One możesz zdecydować czy będzie on dostarczany do Twojej firmy lokalnie – on-premise – na serwerach ulokowanych w Twojej firmie, czy zdecydujesz się na nowoczesne rozwiązanie chmurowe.

Czymś, co wyróżnia SAP Business One, jest to, że systemem tym możesz kierować zdalnie przez aplikację mobilną, z dowolnego miejsca. Jest to świetny wybór dla przedsiębiorców, których praca wymaga częstego bycia w podróży. Rozwiązanie to sprawnie łączy się z innymi aplikacjami niezbędnymi do prowadzenia firmy, takimi jak systemy do zaawansowanego zarządzania produkcją, magazynem czy projektami. Ponadto, SAP Business One daje dwie możliwości przechowywania danych, Cloud i on-premise.

SAP Business ByDesign – Twoja firma w chmurze

Prowadzenie średniej firmy to duże wyzwanie, dlatego SAP Business ByDesign sprawdzi się tu idealnie. To dostępny w chmurze system ERP, który dostosujesz do obecnego poziomu rozwoju i zachowasz jego potencjał na kolejne etapy. Jest to niezwykle inteligentny system, który wspiera przedsiębiorstwo w każdej dziedzinie jak np. finanse, księgowość, produkcja, logistyka, sprzedaż, a także umożliwia generowanie przydatnych analiz i raportów. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, dlatego SAP Business ByDesign nadzoruje procesy w Twojej firmie i przyczynia się do jej rozwoju.

W pełni chmurowe rozwiązanie jakim jest ten system, daje niezawodność i bezpieczeństwo Twoich danych, które przechowywane są bezpiecznie i gromadzone w bazie danych SAP HANA.

SAP S/4HANA Cloud – ERP dla rozbudowanych procesów w dużych przedsiębiorstwach w chmurze

SAP S/4HANA Cloud, to nowoczesne rozwiązanie klasy ERP w chmurze, które wprowadzi przedsiębiorstwo w świat zdigitalizowanych procesów biznesowych. Dzięki zaawansowanym technologiom wykorzystywanym w systemie SAP jak sztuczna inteligencja czy uczenie maszynowe przedsiębiorstwo przechodzi na wyższy poziom zarządzania, a transformacja cyfrowa ma miejsce niemal natychmiast.

SAP S/4HANA Cloud wspomaga dział sprzedaży, obsługi klienta, produkcji, finansów, ale również dzięki zastosowaniu rozwiązań najnowszej generacji system usprawnia także proces badań, rozwoju i inżynierii. Ponadto, pozwoli Ci na efektywne prowadzenie firmy, dzięki temu, że w łatwy sposób łączy się z aplikacjami niezbędnymi do prowadzenia firmy.

Oprogramowanie ERP SAP S/4HANA Cloud dostępne jest w usłudze chmurowej.

Case study

Case study

Poznaj systemy SAP ERP, które wdrażamy

Zainteresowało Cię dane rozwiązanie?

Napisz do nas