Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
Kilka przydatnych informacji na temat certyfikatu kwalifikowanego, czyli podpisu elektronicznego, począwszy od omówienia do czego służy przez informacje jak można go pozyskać.
Bezpieczny podpis elektroniczny w rozumieniu ustawy, to podpis elektroniczny, który:
Do składania bezpiecznych podpisów jest niezbędne bezpieczne urządzenie do składania podpisów. Takie urządzenie powinno co najmniej:
Certyfikaty kwalifikowane są generowane i zarządzane zgodnie z wymaganiami ustawy o podpisie elektronicznym oraz towarzyszącymi jej rozporządzeniami. Każdy certyfikat kwalifikowany wydany np. przez KIR S.A. może zawierać następujące informacje:
Szczegółowy zakres informacji zawarty w certyfikacie jest ustalany indywidualnie z Klientem.
Moc prawna bezpiecznego podpisu elektronicznego zrównująca go z podpisem własnoręcznym, pozwala stosować go w coraz to nowych obszarach. Możliwości zastosowania tej technologii do dokumentów elektronicznych są praktycznie nieograniczone. Ponadto wiele aktów prawnych, obok tradycyjnej formy podpisu, pozwala praktycznie wykorzystywać bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany przy pomocy kwalifikowanych certyfikatów.
W chwili obecnej istnieje kilka zastosowań bezpiecznych podpisów elektronicznych i kwalifikowanych certyfikatów, które funkcjonują w praktyce. Są to między innymi:
Należy zgłosić się do nas. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami za Państwa.
Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,
skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.
Jak SAP przyczynia się do eliminacji błędów ludzkich?
Czy systemy SAP pozwalają na przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym?
Wdrażanie systemów ERP w teorii i praktyce. Metodyka działań
Jak zostać konsultantem systemów SAP?