Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Rośnie udział SAP w polskim rynku oprogramowania ERP

Firma SAP Polska poinformowała, że według najnowszego raportu firmy badawczej IDC pt. 'Poland Enterprise Application Software 2006-2010 Forecast and 2005 Vendor Shares’, podsumowującego polski rynek ERP w 2005 roku, SAP pozostał zdecydowanym liderem tego rynku i osiągnął w nim 34,8% udziału. Warszawa – 16 października 2006 roku – Firma SAP Polska poinformowała, że według najnowszego raportu firmy badawczej IDC pt. 'Poland Enterprise Application Software 2006-2010 Forecast and 2005 Vendor Shares’, podsumowującego polski rynek ERP w 2005 roku, SAP pozostał zdecydowanym liderem tego rynku i osiągnął w nim 34,8% udziału. Stanowi to wzrost o ponad dwa punkty procentowe w porównaniu z […]

Warszawa – 16 października 2006 roku – Firma SAP Polska poinformowała, że według najnowszego raportu firmy badawczej IDC pt. 'Poland Enterprise Application Software 2006-2010 Forecast and 2005 Vendor Shares’, podsumowującego polski rynek ERP w 2005 roku, SAP pozostał zdecydowanym liderem tego rynku i osiągnął w nim 34,8% udziału. Stanowi to wzrost o ponad dwa punkty procentowe w porównaniu z rokiem poprzednim oraz o przeszło osiem punktów procentowych w ciagu ostatnich pięciu lat.

W tym okresie udział w rynku kolejnego dostawcy aplikacji biznesowych spadł o około jedenaście punktów i w 2005 r. był ponad dwukrotnie mniejszy niż udział lidera. Udziały kolejnych firm nie przekraczają 10 procent. W perspektywie ostatnich pieciu lat zagraniczni konkurenci SAP tracą udział w rynku lub pozostaje on na niezmienionym poziomie.

Stabilny wzrost udziałów SAP w rynku oprogramowania wspomagającego zarządzanie w Polsce świadczy o umacnianiu się firmy na wiodącej pozycji. SAP został również sklasyfikowany przez IDC jako lider w większości obszarów funkcjonalnych ERP m.in. wśród dostawców rozwiązań CRM i SCM. SAP odnotował także największe przychody w takich branżach jak: przedsiębiorstwa produkcyjne, energetyka, telekomunikacja i media, transport, a także w administracji publicznej.

„Pierwsza pozycja SAP na rynku zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwem jest mocna i pozostanie prawdopodobnie niezagrożona również w roku bieżącym. Rozwojowi rynku ERP sprzyja wzrost gospodarczy i napływ funduszy unijnych, który pozwala firmom inwestować w nowoczesne metody zarządzania” – powiedział Tomasz Słoniewski, starszy analityk w IDC Poland.

Łączna wartość rynku ERP według IDC w 2005 r. wyniosła 165,5 mln USD. Więcej informacji dla prasy nt. raportu IDC:
http://www.idc-cema.com/?showproduct=29967

„Ubiegły rok był dla SAP wyjątkowo udany, zarówno pod względem dużych kontraktów, jak i wzrostu sprzedaży rozwiązań SAP dla rynku MŚP” – powiedział Grzegorz Rogaliński, prezes SAP Polska. „Stały wzrost udziałów w rynku zawdzięczamy zaufaniu, jakim klienci dażą SAP dzięki najwyższej jakości produktów i pewnym, przewidywalnym planom ich rozwoju w kierunku enterprise SOA – biznesowej architektury opartej na usługach. Stale rozszerzamy funkcjonalność naszych rozwiazań pod względem elastyczności, funkcji branżowych i aplikacji dla MŚP. W tych warunkach SAP jest dobrze pozycjonowany, aby nadal wygrywać z międzynarodowymi i polskimi konkurentami.”

Grzegorz Rogaliński dodaje: „W roku bieżącym nadal sprzyja nam dobra passa, w szczególności rośnie popularność SAP wśród firm średniej wielkości. Optymistycznym prognozom wzrostu rynku ERP może natomiast zaszkodzić brak decyzji o wdrażaniu zintegrowanych systemów w dużych firmach państwowych, choć pozytywnym sygnałem jest zainteresowani instytucji publicznych systemami ERP.”

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również