Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

SAP & Apple

SAP i Apple łączą siły

SAP i Apple ogłosiły współpracę, której celem jest zrewolucjonizowanie pracy mobilnej klientów korporacyjnych, poprzez połączenie aplikacji natywnych, dostępnych na urządzeniach iPhone i iPad, z najnowocześniejszymi możliwościami platformy SAP HANA. Efektem wspólnych działań będzie również pakiet narzędzi do budowy oprogramowania dla systemu iOS (SDK) oraz Akademia Szkoleniowa, które umożliwią deweloperom, partnerom i klientom tworzenie natywnych aplikacji, precyzyjnie dopasowanych do potrzeb ich firm.

SAP & Apple

W wyniku kooperacji SAP i Apple ma powstać nowe rozwiązanie, udostępniające systemowi iOS dedykowany pakiet narzędzi do budowania oprogramowania (SDK) na HANA Cloud Platform. Technologia ta pozwoli firmom, projektantom i deweloperom, tworzyć własne aplikacje na system iOS, uruchamiane na platformach iPhone oraz iPad, w sposób szybki i wydajny. Silnikiem nowych systemów będzie SAP HANA Cloud Platform (HCP), otwarta platforma oferowana w modelu subskrypcyjnym. Programy budowane w oparciu o HCP umożliwią natywny dostęp do danych i procesów biznesowych rozwiązań SAP ERP (Business Suite, S/4HANA) jednocześnie wykorzystując pełen potencjał urządzeń iPad i iPhone takich jak Touch ID® czy usługi lokalizacji i powiadomień.

Ponadto nowe rozwiązania SAP Fiori w obszarze User Experience (UX) udostępniają systemowi iOS nieznane dotychczas w świecie SAP możliwości projektowania interaktywnych interfejsów klienckich. Użytkownicy rozwiązań światowego lidera aplikacji biznesowych otrzymują dzięki temu dedykowane rozwiązania nowej generacji, odpowiadające potrzebom szybko zmieniającego się świata. Skupiająca ponad 2.5 miliona członków społeczność deweloperów SAP może liczyć na wsparcie Akademii SAP, która udostępni narzędzia i szkolenia pozwalające na możliwie szybkie zapoznanie się z nowymi pakietami narzędzi do budowania oprogramowania. Nowe pakiety SDK, język projektowania oraz oferta Akademii dostępne będą przed końcem roku.

W ramach umowy partnerskiej firma SAP opracuje również natywne aplikacje dla systemu iOS, które obejmą obszary krytycznych operacji biznesowych SAP. Rozwiązania dla urządzeń iPhone oraz iPad zbudowane zostaną w oparciu o Swift™ – nowoczesny, bezpieczny i interaktywny język programowania firmy Apple, który w połączeniu z SAP Fiori zaoferuje komfort użytkowania aplikacji właściwy platformie iOS.

Do ściągnięcia jest już dostępna nowa aplikacja mobilna dla handlowców, współpracująca z systemem SAP Business One dla SAP HANA. Appka zapewnia bezpieczny i bezpośredni dostęp do wewnętrznych informacji i procesów, pozwalając pracownikom sprzedaży zajmować się klientami czy np. asortymentem z dowolnego miejsca i za pomocą ulubionego urządzenia firmy Apple. Mobilny dostęp do danych przedsiębiorstwa pozwoli na podejmowanie działań bezpośrednio z poziomu iPhone’a lub iPad’a.

https://www.youtube.com/watch?v=Lv_lgJG-JAY

 

Źródło: sap.com

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również