Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

Transformacja cyfrowa w voestalpine dzięki wdrożeniu systemu SAP

„Robotyzacja i digitalizacja procesów produkcji oraz pozostałych związanych z zarządzaniem łańcuchem dostaw była dla nas niezmiennie istotna. Wdrożenie SAP Business One rozszerzonego o dodatkowe funkcjonalności produkcyjne oraz integracje pozwala nam na podążanie za naszą wizją rozwoju procesów oraz utrzymanie pozycji lidera.”

Tomasz Zakrzewski, Managing Director CFO, voestalpine Signaling Poland Sp. z o. o.

voestalpine Signaling Poland

Producent liczników osi dla infrastruktury kolejowej

voestalpine Signaling Poland jest liderem technologicznym w obszarze rozwiązań związanych z liczeniem osi oraz pełni rolę globalnego centrum kompetencji licznika osi, będąc jednocześnie częścią grupy voestalpine Railway Systems światowego lidera w obszarze rozwiązań systemowych dla infrastruktury kolejowej.

Zobacz jak dzięki wdrożeniu SAP Business One spółka voestalpine wykonała decydujący krok do cyfrowej transformacji procesów:

Produkcja najnowocześniejszych systemów liczenia osi, które są istotną częścią urządzeń sterowania ruchem kolejowym odbywa się w Trąbkach Wielkich w pobliżu Gdańska.
Oprócz dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań dla klientów spółki, ważne jest też wdrażanie innowacyjnych procesów, które poprawiają jakość obsługi. Wizją voestalpine jest wdrożenie zdigitalizowanych i zautomatyzowanych procesów w każdym możliwym obszarze, z uwzględnieniem przede wszystkim procesów związanych z produkcją i szeroko rozumianym łańcuchem dostaw.

Ponieważ produkty wykorzystywane są w ruchu kolejowym, muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Dzięki zapewnieniu śledzenia procesu produkcji od pojedynczego materiału do wyrobu gotowego, firma ma pewność, że wszelkie normy jakości zostają zachowane.

Wdrożenie SAP Business One rozszerzonego o dodatkowe funkcjonalności produkcyjne oraz integracje pozwala na podążanie za wizją rozwoju procesów w firmie aby uczynić je zrobotyzowanymi i zdigitalizowanymi.

Dzięki SAP Business One i Beas Manufacturing daliśmy firmie voestalpine możliwość pełnej kontroli nad procesami produkcyjnymi, a moduł odpowiedzialny za zarządzanie projektami pozwolił udoskonalić dotychczasowe planowanie, zarządzanie zasobami i harmonogramowanie.

Wdrożony system ERP korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych, bardzo dobrze integruje się z wykorzystywanym systemem wysokiego składowania, wdrożonym rozwiązaniem bram RFID oraz rozwiązań OCRowych. Dodatkowo SAP Business One dał pełen wgląd do raportowania i usprawnił procesy finansowo-księgowe.

Głównym celem firmy na najbliższe lata jest zwiększenie międzynarodowej obecności zostając jednym z wiodących globalnych dostawców rozwiązań związanych z licznikiem osi, a rozwiązania firmy pomagały klientom uzyskiwać jeszcze większe korzyści.

Cel, który obrała firma voestalpine będzie wspierany przez wdrożony system ERP SAP Business One, rozwijając się razem ze spółką.

Wdrożenie SAP Business One i korzyści w firmie produkcyjnej

Group

Pełna automatyzacja procesu finansowego i wgląd do raportowania

blank img

Group

Digitalizacja procesów produkcyjnych i łańcucha dostaw

blank img

blank img

Group

Możliwość śledzenia procesu produkcyjnego każdego produktu od pojedynczego materiału do wyrobu gotowego

blank img

Group

Udoskonalenie procesu planowania, zarządzania zasobami i harmonogramowania

Fakty o voestalpine:

Branża:
produkcja, dystrybucja

Ilość pracowników:
130

Rok założenia:
1990

Ważne funkcjonalności systemowe

Group

Wysyłanie automatycznie wygenerowanych numerów seryjnych do dostawcy

blank img

Group

Integracja z automatycznymi regałami magazynowymi Kardex

Group

Web App – aplikacja mobilna do obsługi magazynu

Uważasz to wdrożenie systemu ERP za interesujące?

    Chcesz poznać szczegóły naszej oferty?

    Napisz do nas