Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

Analityka biznesowa w SAP Business One

Analityka biznesowa w SAP Business One

SAP Business One to rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), które zostało zaprojektowane specjalnie dla MŚP, aby pomóc im działać płynniej i z wyższą wydajnością. Dzięki SAP Business One możesz zbierać dane z wielu źródeł i generować terminowe i dokładne raporty na podstawie danych z całej firmy.

W tym artykule naszym celem jest przedstawienie wglądu w moduł do Analityki Biznesowej SAP Business One i pomoc w zrozumieniu, w jaki sposób to rozwiązanie może pomóc Twojej firmie w bardziej wydajnym procesie podejmowania decyzji.

Funkcje modułu SAP Business One do Analityki Biznesowej

Kokpit

Kokpit to centrum sterowania SAP Business One, które umożliwia pełną kontrolę i wgląd w biznes. Umożliwia przeglądanie otwartych dokumentów i głównych raportów, korzystanie z łączy do często używanych okien, ocenę stanu firmy pod względem przychodów, doświadczeń i zapasów, a także pełne wyszukiwanie danych w SAP Business One za pomocą jednego kliknięcia.
Kokpit daje Ci możliwość wyboru rodzaju widżetów, które chcesz umieścić w swoim kokpicie. Możesz zmienić aranżację lub wybrać dodatkowe widżety do kokpitu.

Analityka biznesowa w systemie ERP SAP Business OneWstępnie skonfigurowany kokpit dla SAP Business One będzie zawierał następujące widżety:

 • Widżet kluczowych wskaźników wydajności (KPI) umożliwia tworzenie wskaźników KPI, które opisują różne aspekty Twojej firmy i jej status. Pokazuje całkowitą kwotę, cel dla wybranego okresu oraz trend w porównaniu z poprzednim okresem.
 • Pulpity nawigacyjne to wizualizowane raporty, które graficznie przedstawiają wydajność firmy w zakresie zakupów, sprzedaży, zapasów i działalności finansowej. W SAP Business One dostępne są 2 kokpity, a mianowicie kokpit obszerny i kokpit zaawansowany. Na swoim ekranie głównym (pulpicie) możesz umieścić dowolną liczbę kokpitów.
 • Tablica składa się ze wszystkich dokumentów i raportów związanych z procesem biznesowym. Zawiera łącza do wspólnych funkcji dla każdego procesu biznesowego.
 • Widżet Moje ostatnie aktualizacje wyświetla ostatnie transakcje/ zawiera informacje o nowo dodanych lub zaktualizowanych obiektach.
 • Widżet Wspólne funkcje umożliwia organizowanie często używanych transakcji i uzyskiwanie do nich dostępu jednym kliknięciem.
 • Widżet Wiadomości i alerty wyświetla pilne informacje w czytelny sposób.
 • Widżet Przeglądarka umożliwia dodanie okna przeglądarki do strony internetowej lub aplikacji.
 • Widżet Liczba obiektów biznesowych wyświetla wyniki zapytania w postaci liczby. Może zliczać liczbę działań, które utworzyłeś lub do których jesteś przypisany. Stamtąd możesz kliknąć numer, aby uzyskać raport/listę dokumentów opisujących Twoje działania.

Intuicyjne narzędzia

SAP Business One oferuje kilka intuicyjnych narzędzi, takich jak możliwość przeciągania, powiązywania i drążenia danych, a także wspomagania wyszukiwania i alertów opartych na przepływie pracy.

Przeciągnij i powiąż

Przeciągnij i Powiąż to interaktywne narzędzie, które zapewnia pełny wgląd w działalność firmy i pomaga w zrozumieniu kluczowych relacji i transakcji w firmie. Pozwala szybko i łatwo znaleźć informacje o firmie w czasie rzeczywistym, łącząc elementy danych podstawowych z transakcjami. Wyszukuje transakcje, a także dane podstawowe, takie jak konta KG i partnerzy biznesowi.

Funkcjonalność drążenia

Pomarańczowa strzałka łącza w SAP Business One umożliwia wyświetlenie rekordu danych podstawowych lub szczegółów ustawień danych podstawowych, takich jak kody podatkowe lub warunki płatności. Umożliwia on drążenie do większej liczby szczegółów transakcji bez konieczności wyszukiwania lub przechodzenia od góry do dołu struktury menu. Czasami strzałki prowadzą do powiązanych dokumentów, takich jak dokument bazowy lub zapis księgowy.

Wyszukiwanie korporacyjne

Ta funkcja to kompleksowa wyszukiwarka, która analizuje Twoje dane i daje możliwość filtrowania i zawężania wyszukiwań. Zawiera wiele linków do odpowiednich dokumentów i danych podstawowych. Możesz zapisać swoje wyszukiwanie w szablonach do ponownego użycia i zdecydować, które pola i obiekty zdefiniowane przez użytkownika mają być uwzględnione i wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Analityka z predefiniowanymi wskaźnikami

Analityka z predefiniowanymi kluczowymi wskaźnikami wydajności może pomóc znacznie poprawić widoczność salda gotówkowego i wyniki sprzedaży. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób sprawdzisz postępy firmy w osiąganiu celów strategicznych i zamierzeń.

Wszechstronny projektant analiz

Narzędzie to służy do tworzenia i edycji kluczowych wskaźników wydajności (KPI) oraz dwóch rodzajów kokpitów, a mianowicie kokpitów obszernych i kokpitów zaawansowanych.

Analiza interaktywna

To narzędzie do raportowania odczytuje dane na żywo bezpośrednio z bazy danych SAP HANA, korzystając ze wstępnie zdefiniowanych warstw semantycznych zaprojektowanych do tworzenia zestawu raportów, które łączą ze sobą różne typy danych. Jest w pełni zintegrowany z Microsoft Excel, zapewniając znajomy interfejs, który pozwala wykorzystać istniejące umiejętności Excela podczas tworzenia niestandardowych raportów.

Narzędzie wykorzystuje tabelę przestawną MS Excel, w której można wybrać i wybrać pola do uwzględnienia, jak filtrować raport, grupować go i prezentować w postaci wykresu. Korzystając z tego narzędzia, będziesz mógł uzyskać różne perspektywy swojego biznesu, umożliwiając tym samym lepsze podejmowanie decyzji.

Portal analityczny

To narzędzie umożliwia Tobie i dowolnym autoryzowanym użytkownikom publikowanie i udostępnianie dokumentów za pośrednictwem portalu Crystal Reports i raportów Excel.

SAP Analytics Cloud

Oprogramowanie SAP Analytics Cloud to oprogramowanie analityczne oparte na chmurze, które pozwala odpowiedzieć na skomplikowane pytania za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Jest to zintegrowane rozwiązanie do analizy biznesowej, planowania i analizy predykcyjnej, które jest wyposażone w najnowsze technologie uczenia maszynowego i w pamięci.

Dzięki SAP Analytics Cloud będziesz w stanie odkrywać, wizualizować, planować i przewidywać, wszystko z jednej platformy, a także uzyskiwać praktyczne informacje. Możesz analizować, planować i wizualizować w tej samej aplikacji, personalizować swoje KPI, pulpit nawigacyjny, procesy i historie, a także współpracować w kontekście nad swoim planem i podejmować szybsze decyzje.

SAP Crystal Reports

Jest to całkowicie zintegrowane narzędzie do raportowania, które zapewnia dodatkową elastyczność i solidne możliwości łatwego tworzenia raportów i układów dokumentów. Dzięki SAP Crystal Reports możesz tworzyć i dostarczać znaczące raporty BI w dowolnym formacie, szybko projektować raporty, przekazywać informacje w atrakcyjny sposób, dodawać dynamiczną grafikę i filmy oraz generować wielojęzyczne raporty.

Zaawansowane wizualizacje danych

Integrując SAP Lumira z SAP Business One, można łatwo tworzyć zaawansowane wizualizacje danych, przekształcając proste historie danych w interaktywne pulpity nawigacyjne i zaawansowane aplikacje analityczne. Pomoże to Twojej firmie rozwijać współpracę biznesowo-informatyczną i zapewni wszystkim użytkownikom dostęp do kontrolowanych, bezpiecznych danych w czasie rzeczywistym.

 

Korzyści biznesowe wykorzystania systemu SAP do analizy i raportowania

Dzięki wdrożeniu rozwiązań do analityki biznesowej możesz spodziewać się następujących korzyści biznesowych:

 • Szybsze i lepsze podejmowanie decyzji dzięki bardziej terminowym i dokładnym raportom opartym na krytycznych danych firmy dotyczących finansów, sprzedaży, klientów, zapasów, usług, produkcji i operacji.
 • Większe oszczędności kosztów dzięki skróceniu czasu i wysiłku potrzebnego do generowania raportów oraz mniejszej zależności od IT.
 • Lepszy dostęp do krytycznych informacji z całej firmy w dowolny sposób i w dowolnym czasie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonalności systemu ERP SAP Business One, po prostu odwiedź nas na naszej stronie SAP Business One, poproś o sesję demonstracyjną z jednym z naszych ekspertów lub po prostu porozmawiaj z nami, klikając ikonę czatu na w prawym dolnym rogu ekranu.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również