Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

System ERP w chmurze

Cloud ERP: Dlaczego warto bujać w obłokach? 8 zalet rozwiązania.

Cloud ERP (ang. chmura) staje się coraz popularniejszym wyborem dla firm, którym zależy na usprawnieniu procesów biznesowych. Przede wszystkim, oprogramowanie w chmurze swoją szybkością i elastycznością bije na głowę tradycyjne instalacje.

Operowanie w chmurze daje przedsiębiorstwom szansę na szybkie dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb Klientów. W połączeniu z analizą w czasie rzeczywistym (np. SAP Analytics Cloud), agregowane dane stają się użyteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedyś ERP zapewniał spójność – dziś musi również dostarczyć elastyczność

Obecnie trudno osiągnąć to w przypadku instalacji stacjonarnej (on-premise). Większość tych systemów była dostosowywana do indywidualnych potrzeb organizacji przez lata. Paradoksalnie każda modyfikacja pierwotnej konfiguracji powoduje coraz większą sztywność systemu. Na dzisiejszym zwinnym rynku firmy dalej działające w takim modelu nieświadomie blokują własny rozwój. W 2019 nie wystarczy korzystać z systemu klasy ERP – konieczne jest świadome i przemyślane korzystanie z jego szerokich możliwości adaptacyjnych.

Skaluj i rządź (na rynku) korzystając z Cloud ERP

Doświadczenie podpowiada nam, że cyfrowa przewaga pozwala firmom na skalowanie i rozwój. Oto 8 powodów dlaczego Cloud zapewnia lepsze wyniki:

  1. Model subskrypcji oprogramowania jako usługi czyni go bardziej opłacalnym – przekształcając jednorazowy, duży wydatek w opłatę miesięczną, co znacznie obniża barierę wejścia. Koszty są oblicza się w oparciu o cenę pakietu podstawowego, typów licencji i liczby Użytkowników. W miarę rozwoju firmy można sięgać po coraz więcej – dzięki temu jest to najbardziej skalowalne rozwiązanie.
  2. Kwartalne aktualizacje oferowane dla produktów chmurowych to w pewnym sensie przełom, któremu starsze systemy nie będą w stanie dotrzymać kroku. Ważnym aspektem jest, że innowacja oferuje coraz lepsze funkcje i sprawniej współpracuje z Użytkownikiem.
  3. Wbudowana analityka daje dostęp do firmowych danych w czasie rzeczywistym i za pomocą różnych formatów. W wielu przypadkach istnieje możliwość aktualizacji do analizy predykcyjnej – co jeszcze mocniej podniesie wydajność i na pewno podpowie jak wykorzystać nowe modele biznesowe na swoją korzyść.
  4. Dostawcy Cloud ERP są otwarci na tworzenie nowych dodatków i integracji, w tym wymienionych analiz, które zapewniają bardzo szczegółowe raportowanie w czasie rzeczywistym. Ponadto dystrybutorzy zachęcają swoich Partnerów do dzielenia się swoją wiedzą programistyczną w celu tworzenia aplikacji na podstawie indywidualnych przypadków. Bardzo często taka działalność przyczynia się do poprawy na całym rynku – firmy unikając błędów są w stanie nieustannie podnosić jakość swoich usług.
  5. Potwierdzone jest, że inteligentna chmura to przyszłość – gotowa do scalenia ze wszystkimi dobrodziejstwami XXI wieku, takimi jak uczenie maszynowe, blockchain, czy Internet Rzeczy.
  6. Zagrożenie awarią jest znikome. To dostawca chmury przejmuje odpowiedzialność za sprawne działanie systemu, możliwe błędy, awarie – to swoiste ubezpieczenie dla Użytkowników.
  7. Chmura oznacza lepsze bezpieczeństwo danych. Niezależnie od tego, czy mówimy o rozproszonych geograficznie centrach danych, czy Użytkownikach z dokładnie określonymi dostępami – systemy bezpieczeństwa stają się coraz bardziej niezawodne.
  8. Rozwiązanie chmurowe pozwala się rozwijać. Dzięki automatyzacji powtarzalnych zadań, usprawnia procesy i odciąża współpracowników. Na przykład pozwoli to im skupić się na pracy o wyższej wartości dla firmy.

Nie „po co”, lecz „kiedy”

By pozostać konkurencyjnym, warto postawić na system ERP w chmurze. Krajobraz komercyjny staje się coraz bardziej otwarty na możliwości automatyzacji i jednocześnie coraz mocniej koncentruje się na przetwarzaniu danych. Dlatego koniecznością jest posiadanie rozwiązań do zarządzania i analizy informacji.

System ERP oparty na chmurze przekazuje decydentom informacje w czasie rzeczywistym. Zapewnia także narzędzia predykcyjne – dzięki czemu możemy zawczasu dostosować swój model biznesowy do nieuniknionych zmian. Dodatkowo dzięki wszechobecnej dostępności Internetu, mamy dostęp do systemu z dowolnego miejsca na świecie. Innymi słowy tak wygląda przyszłość.

Tomasz Turmowicz

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również