Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
Cloud ERP (ang. chmura) staje się coraz popularniejszym wyborem dla firm, którym zależy na usprawnieniu procesów biznesowych. Przede wszystkim, oprogramowanie w chmurze swoją szybkością i elastycznością bije na głowę tradycyjne instalacje.
Operowanie w chmurze daje przedsiębiorstwom szansę na szybkie dostosowanie się do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb Klientów. W połączeniu z analizą w czasie rzeczywistym (np. SAP Analytics Cloud), agregowane dane stają się użyteczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Obecnie trudno osiągnąć to w przypadku instalacji stacjonarnej (on-premise). Większość tych systemów była dostosowywana do indywidualnych potrzeb organizacji przez lata. Paradoksalnie każda modyfikacja pierwotnej konfiguracji powoduje coraz większą sztywność systemu. Na dzisiejszym zwinnym rynku firmy dalej działające w takim modelu nieświadomie blokują własny rozwój. W 2019 nie wystarczy korzystać z systemu klasy ERP – konieczne jest świadome i przemyślane korzystanie z jego szerokich możliwości adaptacyjnych.
Doświadczenie podpowiada nam, że cyfrowa przewaga pozwala firmom na skalowanie i rozwój. Oto 8 powodów dlaczego Cloud zapewnia lepsze wyniki:
By pozostać konkurencyjnym, warto postawić na system ERP w chmurze. Krajobraz komercyjny staje się coraz bardziej otwarty na możliwości automatyzacji i jednocześnie coraz mocniej koncentruje się na przetwarzaniu danych. Dlatego koniecznością jest posiadanie rozwiązań do zarządzania i analizy informacji.
System ERP oparty na chmurze przekazuje decydentom informacje w czasie rzeczywistym. Zapewnia także narzędzia predykcyjne – dzięki czemu możemy zawczasu dostosować swój model biznesowy do nieuniknionych zmian. Dodatkowo dzięki wszechobecnej dostępności Internetu, mamy dostęp do systemu z dowolnego miejsca na świecie. Innymi słowy tak wygląda przyszłość.
Tomasz Turmowicz
Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,
skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.
Jak SAP przyczynia się do eliminacji błędów ludzkich?
Czy systemy SAP pozwalają na przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym?
Wdrażanie systemów ERP w teorii i praktyce. Metodyka działań
Jak zostać konsultantem systemów SAP?