Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Ekspresowe wdrożenie SAP Business One w Chem4Pol

Przedsiębiorstwo Chem4Pol Grabski i Wspólnicy Sp.J. to dynamicznie rozwijająca się mała firma kilkupokoleniowa. Dostarcza surowce (m.in. pigmenty, woski oraz dodatki) wykorzystywane miedzy innymi w produkcji środków chemicznych, np. farb i lakierów. Jest wyłącznym przedstawicielem koncernu chemicznego Clariant/Chem4cee na rynku polskim. Współpracuje m.in. z takimi firmami jak: PPG, Henkel Polska Sp. z o.o., AKZO NOBEL Polska, Tikkurila Polska, Atlas Sp. z o.o. , Basell Orlen czy Innowacyjno-Wdrożeniowa Sp. z o.o. SOPUR.

Obecna pozycja firmy Chem4Pol na rynku, jej dynamika rozwoju, jak i plany udoskonalania metod zarządzania sprawiły, że niezbędne stało się wdrożenie zintegrowanego systemu klasy ERP.

4 zerowy budżet na SAP w zupełności wystarczył

Na forach branżowych portalów IT można znaleźć wiele pytań o koszt oprogramowania dla firm SAP. Marka SAP często kojarzy się z dużymi projektami wdrożeń ERP wartych set tysięcy złotych. Właściciele Chem4Pol zorientowali się w czas, że warto wybrać system z rodziny SAP, który: dedykowany jest dla małych i średnich firm, gwarantuje im pełną funkcjonalność, i najważniejsze… wybierając ofertę SUPREMIS, pełne koszty wdrożenia instalacji będą niskie.

STI to nie tylko szybkie samochody

Konsultanci SUPREMIS na bazie doświadczeń opracowali metodologię szybkiego wdrożenia SAP Business One, którą nazwano STI (ang. Short Time of Implementation), obniżając tym samym próg wejścia dla potencjalnych Klientów. W efekcie początkiem marca pracownicy Chem4Pol rozpoczęli pracę z systemem SAP, który wspiera ich nie tylko w zakresie zarządzania gospodarką magazynową, sprzedaży i księgowości, ale i w zarządzaniu relacjami z klientami (CRM), planowaniu zakupu (MRP), controllingu oraz w kadrach i płacach.

Dzięki metodologii STI, system SAP Business One uruchomiono w niespełna 5 tygodni od dnia wyboru systemu ERP.

Ambitne plany na przyszłość

W dalszym etapie rozwoju firma planuje rozbudowę systemu o moduł elektronicznej wymiany danych (EDI), B2B oraz o skonsolidowane raportowanie.

„Jesteśmy mile zaskoczeni sprawnością wdrożenia przeprowadzonego przez konsultantów SUPREMIS oraz niskimi kosztami uruchomienia systemu SAP Business One. Bogata funkcjonalność systemu zaspokaja nasze bieżące potrzeby, usprawnia procesy biznesowe i pozwala wyznaczać ambitne plany dalszego rozwoju firmy. Zdecydowanie SAP Business One jest systemem wartym polecenia małym firmom pod względem funkcjonalności i ceny.” – Henryk Grabski, General Manager – Chem4Pol Grabski i Wspólnicy Sp.J.”

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również