Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Emmerson S.A wybrał SAP Business One

Emmerson S.A powierzył firmie SUPREMIS SP. z o.o. wdrożenie oprogramowania dla firm SAP Business One, dla 8 powiązanych ze sobą spółek w Grupie.
Emmerson S.A. jest jedną z największych i rozpoznawalnych polskich firm działających we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, która zajmuje się m.in. doradztwem i pośrednictwem w obrocie nieruchomościami na rynku mieszkaniowym i komercyjnym, wyceną i analizą rynku oraz zarządzaniem obiektami.
W 2010 roku firma zadebiutowała na warszawskiej giełdzie NewConnect.

Dlaczego SAP Business One?

Bogaty wachlarz usług na rynku nieruchomości wymagał integracji danych biznesowych, co przełoży się na jakość podejmowanych decyzji i rozwój.
Celem firmy Emmerson S.A. stało się wdrożenie narzędzia informatycznego, zwiększającego efektywność działań poprzez usprawnienie przepływu informacji o poszczególnych obszarach biznesowych na wszystkich szczeblach organizacji.
Ze względu na notowania na giełdzie NewConnect oraz planowane wejście na GPW, spółka zdecydowała się na uruchomienie modułu konsolidacyjnego dla 8 powiązanych spółek w Grupie. Ujednolicenie zasad księgowości dzięki systemowi ERP-SAP Business One, umożliwia raportowanie zarządcze i konsolidacyjne na potrzeby NewConnect.

Rachunkowość zarządcza dostosowana do potrzeb firmy

Kluczowe zatem stało się posiadanie oprogramowania zgodnego ze zmieniającymi się przepisami, które będzie integrować wszystkie procesy biznesowe w firmie, a dzięki temu pozwoli na wielopoziomową analizę bieżących danych.

Automatyzacja konsolidacji sprawozdań w Grupie i ujednolicenie zasad ewidencji zdarzeń gospodarczych pozwoli na skrócenie procesu ewidencjonowania dokumentów księgowych i usprawnienie całego procesu obiegu dokumentów w Grupie.

Dzięki przemyślanej obsłudze obszaru księgowego możliwa będzie bieżąca kontrola finansowa kondycji całego przedsiębiorstwa czy wielowymiarowa analiza kosztów i zysków.

Firma zdecydowała się na wdrożenie systemu w zakresie finanse i księgowość, zakup, sprzedaż, kadry i płace oraz środki trwałe oraz raportowanie.

Zakończenie wdrożenia systemu SAP planowane jest na początek przyszłego roku.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również