Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

koncepcja technologii chmury

Jak programy SAP wykorzystują rozwiązania chmurowe?

Aktualnie wręcz niemożliwe wydaje się funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez scentralizowanego systemu przeznaczonego do zarządzania zasobami oraz procesami. Bardzo dużo firm korzysta z programów SAP, które umożliwiają m.in. zbieranie i analizowanie danych. To z kolei pozwala wprowadzać przydatne optymalizacje. Wykorzystywanie rozwiązań chmurowych jeszcze bardziej zwiększa możliwości przedsiębiorstwa. Sprawdź, w jaki sposób.

ERP to skrót określający zintegrowane systemy informatyczne. Wspomagają one planowanie zasobów, a także kontrolowanie wszelkich procesów, które dotyczą zarządzania przedsiębiorstwem. System ERP może się znajdować w każdym obszarze działania. Zapewnia swobodne planowanie zaopatrzenia, zarządzanie procesami produkcji i dystrybucji. Ponadto wspiera rachunkowość, a także budowanie oraz utrzymywanie relacji z klientami. Oprócz tego wspomaga także zarządzanie zasobami ludzkimi w firmie i sprzedaż.

Wszystkie potrzebne przedsiębiorstwu informacje docierają do specjalnej bazy. Takie działanie sprawia, że bardzo szybko są one dostępne dla różnych pracowników, co usprawnia funkcjonowanie działalności. Wykorzystywanie odpowiednich systemów przyspiesza więc przepływ informacji i ułatwia podejmowanie ważnych decyzji.

Na czym polegają rozwiązania chmurowe?

System SAP jest tak rozwinięty, że oferuje programy działające w chmurze. Są one przeznaczone przede wszystkim do planowania zasobami firmy. Te rozwiązania mają wbudowane inteligentne technologie. Wśród nich znajdują się m.in. sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe oraz zaawansowane analizy. Programy SAP w każdy możliwy sposób wykorzystują rozwiązania chmurowe. Dzięki temu możliwe staje się przekształcanie procesów biznesowych. SAP HANA jest uznawana za najlepszą z dostępnych na rynku bazę danych in-memory. Zapewnia ona głównie możliwość przetwarzania informacji w czasie rzeczywistym. Ponadto gwarantuje bardzo uproszczony model danych. Takie rozwiązanie okazuje się korzystne dla wszystkich firm, niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa. Z chmury mogą korzystać zarówno małe, średnie, jak i duże działalności.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również