Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis cw

Komentarz eksperta: Jak zorganizować systemy informatyczne w organizacji?

W najnowszym wydaniu miesięcznika Computerworld, Maciej Jaroszyński, dyrektor konsultingu SUPREMIS, wypowiedział się na temat technologii wymiany danych pomiędzy elementami architektury systemów informatycznych.

Jak zorganizować systemy informatyczne w organizacji?

Zwykle w firmach do czynienia mamy z wieloma procesami, które obsługiwane muszą być przez różnego rodzaju specjalistyczne oprogramowanie. Potrzeby sprawnego przepływu informacji w przedsiębiorstwach wymuszają na systemach, aby komunikowały się one ze sobą. Niemożliwe jest jednak stworzenie jednego standardu dla systemów, które pochodzą najczęściej od różnych producentów.

Odpowiedzi szukać należy w architekturze ESB, która może zebrać dane z różnych źródeł i je ze sobą zestawić. ESB obsługuje m.in. zarządzanie komunikatami przesyłanymi między systemami, zapewnia kontrolę procesów i transakcji, logowanie zdarzeń czy bezpieczeństwo. To pozwala na elastyczne podejście do połączenia poszczególnych komponentów. – mówi Maciej Jaroszyński.

Przykładowo, korzystając z szyny Integration Framework w systemie ERP SAP Business One z użyciem notacji BPMN i języka przeznaczonego do opisu interfejsów, budujemy połączenia z platformami e-commerce, oprogramowaniem do planowania produkcji (APS) czy połączenia z serwisami firm logistycznych.

Nowoczesne architektury wymiany danych w systemach ERP dają możliwość zbierania i agregowania informacji pochodzących z różnego rodzaju oprogramowania sprawiając, że dane w firmie stają się bardziej zrozumiałe. To bardzo ważny element, który stanowi o wydajności stosowanego oprogramowania w firmie.

Dyrektor konsultingu w SUPREMIS zwraca również uwagę na to, że jedna z największych organizacji doradczych w zakresie systemów IT – Gartner – już dawno zwróciła uwagę na to, że systemy ERP powinny pełnić rolę integracyjną systemów.

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej na temat systemu wymiany danych, który wykorzystuje SAP Business One.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również