Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Prognozy biznesowe SAP na 2013

To dwunasty z rzędu kwartał, w którym firma SAP odnotowała dwucyfrowy wzrost przychodów ze sprzedaży oprogramowania dla firm i usług z nim związanych.

SAP w 2012 roku wprowadził do swojej oferty rozwiązania mobilne oraz platformę SAP HANA, co miało wielki wpływ na wyniki.

Prognozy biznesowe na 2013 rok

Prognozy biznesowe SAP na 2013 rok kształtują się bardzo korzystnie dla niemieckiego koncernu. Planowany jest wzrost w każdej gałęzi działalności przedsiębiorstwa.

SAP przewiduje zwiększenie przychodów w przedziale 14 – 20 % z subskrypcji na oprogramowanie i rozwiązania dostarczane w chmurze. Przychody związane z subskrypcją serwisu oraz rozwiązań dostarczanych w wirtualnej przestrzeni, mają osiągnąć wzrost o ok. 350mln EUR w porównaniu do roku 2012.

Liderzy na rynku rozwiązań do zarządzania firmą, szacują, że zyski związane ze sprzedażą systemów klasy ERP oraz usługami posprzedażowymi osiągną wzrost o ok. 11- 13 % i wyniosą ok. 14,84 mld EUR. Firma przewiduje, że w 2013r. zysk operacyjny, będzie wyższy niż roku 2012 o ok. 13 % i wyniesie 5,85 – 5,95 mld EUR.

SAP w 2012 roku wprowadził do swojej oferty rozwiązania mobilne oraz platformę SAP HANA.

Wszystkie prognozy specjalistów SAP liczone są przy stałych kursach walut oraz ustalane są przed zastosowaniem MSSF.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również