Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

nowe wersje

Przyszłość systemów dla firm. W chmurze czy on-premise? – Zobacz raport.

Po ponad 20 latach istnienia na rynku rozwiązania SAP Business One agencja konsultingu biznesowego Mint Jutras przeprowadziła analizę systemu SAP Business One zwracając uwagę na kierunki rozwoju oprogramowania i ewolucję potrzeb użytkowników systemów klasy ERP. Dzisiaj proponujemy zapoznanie się z wnioskami przeprowadzonej analizy i lekturę całego tekstu raportu.

SAP Business One to system, który nieprzerwanie rozwija się od ponad 20 lat. Od pierwszej wersji wydanej w 2004 roku zmienił się nie tylko sam system, lecz zmieniło się także całe podejście do tego w jaki sposób systemy dla firm mają odpowiadać na potrzeby użytkowników.

Jedną z głównych zmian jaka miała miejsce to odejście od klasycznie rozumianego systemu ERP, w którym znajdziemy całe mnóstwo funkcjonalności, mających na celu spełnienie potrzeb firm z różnych branż.

Niektóre z problemów występujących we wczesnych wersjach ERP były spowodowane tym, że dostawcy oprogramowania starali się oferować wszystko każdemu klientowi. (…) Dominowała zasada 80-20. Nikt nie oczekiwał, że konkretne rozwiązanie zaspokoi wszystkie potrzeby – na ogół starano się zapewnić 80% zgodność.

-Mint Jutras – SAP Business One: Następne 20 lat.

Zarówno SAP jak i analitycy biznesu nie mają wątpliwości, że każda firma potrzebuje jakiejś formy systemu ERP jednak rozwiązania, które starają się zaspokoić potrzeby wszystkich nie zdają egzaminu.

Jednocześnie, Mint Jutras zwraca uwagę na to, że ważne jest aby systemy dawały możliwości dostosowania do indywidualnych potrzeb firm, nawet tych działających w małych branżach.

Przeszkodą jest to, że ingerencja w kod źródłowy systemu sprawiałaby, że mimo chwilowego zaspokojenia potrzeb, możliwości przyszłego rozwoju byłyby bardzo ograniczone. Rozwiązaniem jest więc taka zmiana kodu systemu żeby dodawanie poszczególnych rozwiązań była łatwiejsza i nie przeszkadzała w aktualizacjach. I na to właśnie postawił SAP.

W kontekście SAP Business One [poprawa kodu źródłowego systemu] oznacza sprawienie, że partnerom łatwiej będzie dodawać wyspecjalizowane rozwiązania do trwałego rdzenia, który będzie miał uniwersalne rozwiązania.

– Mint Jutras – SAP Business One: Następne 20 lat.

Dzięki takiemu podejściu setki firm stało się partnerami SAP w zakresie budowania dodatkowych rozwiązań na potrzeby branżowe.

Mint Jutras zamieszcza także wyniki badań dotyczące m.in. elastyczności systemów ERP, czyli zdolności do łatwego wprowadzania innowacji, ewoluowania i zmian.

Okazuje się, że tempo dostarczania innowacyjności ciągle wzrasta. Odpowiadając na ciągłe innowacje SAP Business One oferuje również rozwiązanie w chmurze, do którego, według badań, przekonuje się coraz większa liczba klientów.

Dzięki wykorzystaniu takiego modelu możliwa jest dużo częstsza aktualizacja systemu bez zajmowania się technicznymi aspektami aktualizacji.

SAP w swoich najważniejszych planach ma duże inwestycje w rozwój architektury i umożliwienie rozwoju systemów budowanych na jego bazie. Producent optymistycznie patrzy w przyszłość rozwijając SAP Business One jako platformę rozwiązań biznesowych dostosowaną do potrzeb ciągle zmieniającego się rynku.

W pełnym raporcie przeczytasz m.in.:

  • jak zmieniało się tempo dostarczania innowacji,
  • jakie opcje wdrożenia (cloud czy on-premise) są najczęściej wybierane,
  • co wziąć pod uwagę przygotowując się do wdrożenia,
  • jak często powinny być przeprowadzane aktualizacje.

Pełny raport dostępny jest za darmo. Wystarczy wpisać adres mailowy poniżej.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również