Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Rekordowy rok 2005 w SAP Polska

Warszawa, 26 stycznia 2006 r. – firma SAP Polska poinformowała o wynikach finansowych firmy w Polsce. Firma odnotowała wysoki, 35-procentowy wzrost sprzedaży nowych licencji i ponad 30-procentowy wzrost całości przychodów z oprogramowania dla firm w ujęciu w euro. Całkowite przychody SAP w Polsce za 2005 roku wyniosły 229,3 mln zł w porównaniu do 203,1 mln zł w roku 2004. Kluczowym źródłem przychodów SAP jest systemem ERP którego odsetek z roku na rok się zwiększa i w 2005 roku stanowił 81,4% obrotów SAP Polska. SAP buduje jednocześnie kompetencje swojego Działu Konsultingu, którego zadaniem jest prowadzenie innowacyjnych projektów w oparciu o najnowsze […]

Całkowite przychody SAP w Polsce za 2005 roku wyniosły 229,3 mln zł w porównaniu do 203,1 mln zł w roku 2004. Kluczowym źródłem przychodów SAP jest systemem ERP którego odsetek z roku na rok się zwiększa i w 2005 roku stanowił 81,4% obrotów SAP Polska. SAP buduje jednocześnie kompetencje swojego Działu Konsultingu, którego zadaniem jest prowadzenie innowacyjnych projektów w oparciu o najnowsze rozwiązania biznesowe SAP. Firma rozwija także Centrum Szkoleniowe, świadczące usługi edukacyjne w zakresie rozwiązań SAP i wiedzy biznesowej.

W 2005 roku wśród nowych klientów SAP znalazły się m.in. takie duże organizacje, jak: ZUS, Mittal Steel Poland, Tele-Fonika Kable S.A. czy STOEN S.A. SAP pozyskał szereg klientów z grona dużych i średnich firm, m.in.: Elektrownia Rybnik S.A., Zespół Elektrociepłowni Wybrzeże S.A, spółki z Grupy PGNiG (Pomorska Spółka Gazownicza, Górnośląska Spółka Gazownicza, Mazowiecka Spółka Gazownicza), Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol, Kogeneracja S.A., Aster City Cable Sp. z o.o., Grupa Kapitałowa Polsat, Pronar Sp. z o.o., Grupa Ergo Hestia, Grupa Ożarów, Pekaes Transport, Petrolot, Hortex, PKE, Rhenus-Fastrack, czy Randstadt. Liczni klienci SAP dokonali również w 2005 roku rozszerzeń swoich instalacji, np. TVP SA, Aqua S.A., Amica Wronki, czy PCC Rokita.

Znaczącą, 19-procentową, część przychodów z oprogramowania przyniosła SAP Polska sprzedaż w sektorze MŚP, któremu SAP oferuje system SAP Business One oraz partnerskie rozwiązania prekonfigurowane typu mySAP All-in-One, w które zainwestowały m.in. firmy: Bauer, Scanclimber, Elstar Oils, Poli-Eco, Fuchs Oil, Van Pur, Inline, KCW Warta, Herlitz, Novitus, Novol. Wśród nowych klientów na system SAP Business One należy wymienić: Złomex, Wieczorek, Artco, Pragma Trade i Polkard, CHH Maximus, LCW Polska, 'Zbroja’ International Trade, Drogi i Mosty, Nowa Energia i wiele innych.

Na szczególną uwagę zasługują te wdrożenia, w wyniku których rozwiązania SAP zastąpią wcześniej wykorzystywane systemy innych dostawców. Wśród nich jest firma Hortex, która jako pierwszy klient SAP Polska skorzystała z programu Safe Passage i wymieni dotychczasowe systemy, w tym Oracle E-Business Suite, na mySAP ERP. Innym przykładem jest koncern Mittal Steel Poland, który w ramach ujednolicania informatycznego wsparcia zarządzania w dwóch hutach (im. T. Sendzimira i Huta Florian) wymieni systemy IFS.

W roku 2006 do priorytetów SAP będzie należała dalsza ekspansja w sektorze MŚP, w szczególności lepsze wykorzystanie potencjału sprzedaży SAP do firm średniej wielkości. SAP Polska będzie również koncentrował się na rozwiązaniach dla administracji publicznej oraz sektora energetycznego. Plany SAP Polska zakładają wzrost sprzedaży nowych licencji znacząco wyższy niż średnia na rynku.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również