Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Transfer Pricing oraz Raporty konsolidacyjne wg UK GAAP w LCP Properties

Firma SUPREMIS Sp. z o. o., Partner SAP o statusie GOLD, podpisała kontrakt na wdrożenie zintegrowanego systemu do zarządzania SAP Business One w firmie London & Cambridge Properties Polska (LCP Polska). Jest to jeden z największych w Europie funduszy inwestycyjnych, właściciel nieruchomości położonych w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech oraz Polsce, z portfolio o łącznej wartości przekraczającej 4,5 miliarda Euro.

LCP w Polsce inwestuje w nieruchomości handlowo-usługowe takie jak centra handlowe oraz obiekty przemysłowo-biurowe. Głównym źródłem przychodów spółki jest najem powierzchni. Według planów LCP zamierza zainwestować w Polsce w ciągu najbliższych lat ok. 1 miliarda EURO.

Głównym założeniem projektu wdrożeniowego jest uproszczenie i usprawnienie procesu księgowego oraz ujednolicenie raportowania na potrzeby grupy kapitałowej. Istotnym zagadnieniem jest również taka konfiguracja systemu ERP – SAP Business One, która umożliwiłaby rezygnację z programów i usług pomocniczych.

Projekt wdrożeniowy realizowany jest zgodnie z metodologią SAP Business One STI (Short Time of Implementation) opracowanej przez SUPREMIS Sp. z o.o., która gwarantuje optymalizację kosztów i czasu wdrożenia. Ponadto metodologia SAP Business One STI gwarantuje ujednolicenie wzorców rozwiązań informatycznych w ramach grupy kapitałowej LCP, co znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów utrzymania i administracji infrastruktury IT.

London & Cambridge Properties Polska Sp. z o. o. jako grupa kapitałowa jest zobowiązana zgodnie z ustawą do sporządzania stosownej dokumentacji transakcji pomiędzy podmiotami grupy. System SAP Business One automatyzuje proces obsługi i zarządzania cenami transferowymi, przez co zarząd może w najbardziej efektywny sposób gospodarować zasobami finansowymi grupy LCP. Ważnym elementem wdrożenia prowadzonego przez SUPREMIS sp. z o.o. jest obsługa raportowania skonsolidowanego zgodna nie tylko z polskim prawodawstwem ale również ze standardami Wielkiej Brytanii (UK GAAP).

Reasumując, wdrożenie oprogramowania dla firm SAP Business One w LCP Polska doprowadzi do automatyzacji procesów zarządzania w Grupie Kapitałowej oraz przyspieszy dostęp do informacji, co pozwoli szybciej reagować na zmiany otoczenia biznesowego.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również