Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

SUPREMIS wdraża SAP Business One w centrach handlowych ETC

Firmy SAP Polska i SUPREMIS poinformowały o podpisaniu kontraktu na sprzedaż licencji i wdrożenie systemu ERP-SAP Business One w najnowszej wersji 2004C w firmie SG Sp. z o.o., która jest właścicielem i zarządcą centrów handlowych ETC w Gdańsku i Swarzędzu. Jest to kolejne po Centrum Handlu Hurtowego MAXIMUS w Nadarzynie pod Warszawą, przedsiębiorstwo z branży zarządzania nieruchomościami, które zdecydowało się na wdrożenie systemu SAP Business One. Rozwiązanie SAP Business One pozwoli zwiększyć wydajność wszystkich podstawowych procesów biznesowych w zakresie obsługi infrastruktury centrów handlowych ETC w obszarach: administracji, księgowości, sprzedaży, zakupu, zarządzania relacjami z klientami, kadr i płac oraz controllingu. W […]

Rozwiązanie SAP Business One pozwoli zwiększyć wydajność wszystkich podstawowych procesów biznesowych w zakresie obsługi infrastruktury centrów handlowych ETC w obszarach: administracji, księgowości, sprzedaży, zakupu, zarządzania relacjami z klientami, kadr i płac oraz controllingu.

W oparciu o oprogramowanie dla firm SAP Business One ETC stworzy również system do ewidencji umów najmu wraz z wszelkimi danymi niezbędnymi do fakturowania, seryjnego generowania faktur czynszowych przy wykorzystaniu funkcjonalności dedykowanej dla firm zarządzających nieruchomościami, śledzenia kosztów z podziałem na ich rodzaje, automatycznego rozliczania kosztów płac na miejscu powstawania kosztów (MPK) oraz stopnia realizacji budżetów.

„Jedną z kluczowych potrzeb naszej firmy, jest usprawnienie i ulepszenie istniejących procesów i procedur wewnętrznych. Wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego traktujemy jako inwestycję, która pozwoli nam usprawnić obieg informacji i pozyskać szybki i pełny dostęp do informacji menedżerskiej. Chodzi przede wszystkim o to, że informacja wprowadzona w jednym miejscu będzie współdzielona i wykorzystywana przez wszystkich użytkowników, bez konieczności ponownego jej wprowadzania. Ponadto będzie możliwy dostęp do bieżącej informacji, co pozwoli na podejmowanie decyzji opartych na danych rzeczywistych. Każda firma , która chce się rozwijać i zdobywać przewagę na rynku oraz pozyskiwać nowych Klientów docenia znaczenie informacji i szybkiego raportowania w procesie decyzyjnym. W moim przekonaniu SAP Business One zawiera bardzo wygodne narzędzia dające możliwości realizacji tego celu” – powiedziała Ewa Danis, Dyrektor Finansowy w SG Sp. z. o.o.

Wdrożenie realizowane jest przez firmę SUPREMIS Sp. z o. o., autora dedykowanych systemów dla branży zarządzania nieruchomościami. Obecnie projekt znajduje się w fazie pomyślnie ukończonej analizy przedwdrożeniowej. Planowany czas zakończenia wdrożenia SAP Business One w SG Sp. z o.o. to połowa bieżącego roku. „SAP Business One to markowe rozwiązanie gwarantujące stabilność i jakość produktu oraz niskie koszty eksploatacji. Wychodząc naprzeciw specyficznym potrzebom firm z branży zarządzania nieruchomościami oferujemy nowoczesne rozwiązanie SAP Business One, zaprojektowane tak, aby umożliwić łatwiejszą i efektywniejszą realizację strategii organizacji” – powiedział Janusz Pytlak, Wiceprezes Zarządu firmy SUPREMIS Sp. z. o.o.

O SAP Business One

SAP Business One to zintegrowane rozwiązanie w pełni dostosowane do potrzeb i możliwości małych i średnich firm. Rozwiązanie to pozwala przedsiębiorstwom na znaczne usprawnienie procesów operacyjnych i decyzyjnych, zwiększa wydajność wszystkich obszarów związanych z obsługą klientów. Dodatkowo SAP Business One daje możliwość powiększenia przychodów, dzięki pełnej integracji obszarów finansów i sprzedaży. System charakteryzuje się otwartą architekturą, dzięki czemu daje się łatwo zintegrować z rodziną produktów SAP oraz rozwiązaniami innych dostawców. SAP Business One obsługuje podstawowe obszary związane z działalnością małych i średnich firm, między innymi: księgowość, obsługa operacji bankowych, finanse, zarządzanie kontaktami z klientami, zakupy, sprzedaż, logistyka, rozwój produktów, a także raporty i analizy. Cechą wyróżniającą to rozwiązanie spośród innych produktów tej klasy jest intuicyjny i ergonomiczny interfejs użytkownika, który sprawia, że czas potrzebny na wykonanie poszczególnych operacji jest zredukowany do minimum. Dodatkowym atutem graficznego interfejsu użytkownika jest innowacyjna funkcja pod nazwą 'Drag & Relate’ ( przeciągnij i skojarz), która umożliwia niezwykle łatwy dostęp do wszystkich informacji poprzez przeciąganie zawartości pola za pomocą myszki z jednego okna do drugiego. Obecnie z systemu SAP Business One w Polsce korzysta 300 firm. Więcej informacji na temat rozwiązania SAP Business One Facility Management można znaleźć na stronach: SAPBO.PL.

O ETC Sp. z o.o.

ETC to nowoczesne centra handlowe zlokalizowane w Swarzędzu k. Poznania oraz w Gdańsku. W skład każdego centrum wchodzi supermarket sieci Intermarché oraz galeria sklepów, kawiarnie, restauracje, a także liczne usługi. ETC działa w Polsce od 1994r. obsługując tysiące klientów dziennie. Właścicielem i firmą zarządzającą jest SG Spółka z o.o. Obiekty ETC zajmują teren liczący ponad 12 ha, a powierzchnia handlowa to około 30.000 m2 Więcej informacji na: www.etc.centrumhandlowe.com.pl

O SUPREMIS Sp. z o. o .

SUPREMIS, od początku swej działalności dostarcza wysokiej jakości usługi konsultingowe z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem oraz systemy informatyczne wspomagające zarządzanie. Są to m.in.: system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem (ERP) – SAP Business One, systemy analizy rentowności (Business Intelligence) oparte o narzędzia Microsoft, oprogramowanie wspierające sprzedaż internetową (B2B), narzędzia dla handlowców mobilnych (PocketPC). Druga grupa usług związana jest z przejęciem odpowiedzialności za infrastrukturę teleinformatyczną klienta. Do tej grupy usług należą: audyty legalności oprogramowania, administracja systemami sieciowymi – outsourcing, doradztwo oraz dostawy sprzętu i oprogramowania gotowego.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również