Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.

supremis news

Szybkie wdrożenie modułu SAP Kadry/Płace

Firma SAP Polska poinformowała, że w PSE-ELECTRA S.A. zakończone zostało wdrożenie rozwiązania mySAP HR, wspierającego zarządzanie kadrami. Od momentu rozpoczęcia prac, do produktywnego uruchomienia systemu dla firm (wygenerowania pierwszych przelewów płacowych) minęły niecałe 3 miesiące.

Projekt obejmował szeroki zakres funkcjonalności. Wdrożono oprogramowanie dla firm wspierające procesy zarządzania kadrami w obszarach: administracji danymi kadrowymi i strukturą organizacyjną, czasu pracy, rozliczania listy płac, opisów stanowisk i modeli kompetencyjnych, systemu ocen, zarządzania szkoleniami, rekrutacji i samoobsługi menedżerskiej. Implementacja mySAP HR ma na celu usprawnienie i automatyzację pracy w obszarze zarządzania pracownikami.

Zadanie zrealizowane zostało przez Zespół Wdrożeniowy składający się z pracowników PSE-ELECTRA S.A., przy wsparciu pracowników spółek Grupy Kapitałowej PSE. Od strony systemowej projekt prowadzony był przez konsultantów SAP Polska Sp. z o.o. Wdrożenie w PSE-ELECTRA S.A. bazowało na standardach wypracowanych przez konsultantów SAP dla PSE S.A., tak aby zapewnić unifikację przebiegu procesów biznesowych związanych z zarządzaniem kadrami w całej GK PSE.

O rozwiązaniu mySAP HR:

Rozwiązanie wspierające zarządzanie kadrami SAP (mySAP HR) jest to kompleksowy system ERP, łączący 10-letnie doświadczenia SAP z wdrożeń w Polsce z najnowszymi trendami światowymi. Na świecie ponad 8,5 tys. firm wykorzystuje rozwiązanie HR firmy SAP. W Polsce jest ono wykorzystywane przez ponad 120 firm, w których obsługuje około 300 tys. aktywnych pracowników. Rozwiązanie mySAP Human Resources w wersji 4.6C jako jedyne w Polsce posiada najwyższą rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami – Certyfikat A, który został przyznany przez kapitułę programu 'Informatyka i ludzie’ po przeprowadzeniu audytu rozwiązania przez ekspertów PSZK oraz analizie opinii klientów – użytkowników systemu. Według danych firmy badawczej IDC za rok 2003, SAP jest liderem polskiego rynku rozwiązań zarządzania kadrami z ponad 31-procentowym udziałem w tym rynku.

Rozwiązanie mySAP HR pozwala firmom osiągać takie cele jak: ujednolicenie obsługi kadrowo-płacowej i utworzenie centrum zintegrowanej informacji kadrowej dla całej korporacji, zwiększenie skuteczności szkoleń i lepsze kontrolowanie ich kosztów, stale aktualny dostęp do danych i wyników symulacji, optymalizacja decyzji zarządczych, oparcie procesów rozwoju kadr o strategię organizacji, obsługę wszelkich procesów tzw. 'miękkiego HR’ oraz zarządzanie szkoleniami, zarówno tradycyjnymi jaki i e-learning. Ponadto mySAP HR daje menadżerom narzędzia zarządzania kadrami (samoobsługa menedżerska), ułatwia wyszukiwanie ekspertów i zarządzanie wiedzą, oraz umożliwia pełną integrację wewnętrzną i z innymi systemami wspomagającymi zarządzania poprzez platformę SAP NetWeaver.

Informacja prasowa SAP Polska z dn. 2 czerwca 2005 roku.

Jeśli interesuje Cię usprawnianie działania Twojego przedsiębiorstwa,

skontaktuj się z nami, żeby uzyskać więcej informacji.

Dowiedz się więcej

Sprawdź również